Trendy budowlane: schody w stylu rustykalnym

Data dodania: 20.03.2017


Styl rustykalny nie traci na popularności i urzeka coraz więcej serc swoim ciepłem i prostotą. Jego wyjątkowy klimat opiera się na zamiłowaniu do życia wiejskiego, wykorzystywaniu naturalnych materiałów i rękodzieła. Taki styl możemy zaaranżować w dowolnym miejscu, jednak warto zadbać o wyjątkowy charakter wnętrza i podjąć próbę tworzenia indywidualnego projektu całości.

Dobierając poszczególne elementy wystroju wnętrza należy bazować na naturalności i prostocie. Nie inaczej będzie w przypadku schodów, które stanowią centralny punkt konstrukcji, jaką jest nasz dom. Podobnie jak cała reszta, drewniane schody muszą nawiązywać swoim wyglądem do natury. Drewno jest sercem stylu rustykalnego, dlatego nasz projekt również musi się opierać na drewnie, najlepiej takim, które zalicza się do gatunków rodzimych (dąb, klon, buk, wiśnia, brzoza).
W styl wiejski najlepiej wpisuje się staro wyglądające drewno, na którym czas odcisnął swoje piętno. Dzięki takiej bazie nawiążemy do wystroju zamożnej chaty wiejskiej lub tradycyjnego dworku.

G2 TEAM

Naturalne drewno idzie w parze z innymi, równie oryginalnymi materiałami, takimi jak kute żelazo, ceramika, czy też miedź. Dlatego też, aby ozdobić nasze drewniane schody musimy dodać do projektu oryginalnie kutą balustradę. Tak proste połączenia pozwalają dopełnić piękno całej kompozycji i zapewniają rustykalny charakter wnętrza.

Na rynku polskim bardzo ciężko jest znaleźć specjalistów, którzy rzetelnie wykonują swoja pracę, wiedzą jak obchodzić się z naturalnymi materiałami i jednocześnie zapewniają indywidualne podejście do klienta.

Z naszym wyjątkowym projektem najlepiej zgłosić się do firmy Stairs&DoorsPOL. Na swojej stronie wycenaschodow.pl prezentują m.in. zdjęcia zrealizowanych projektów, a w swojej bogatej ofercie usług zapewniają doradztwo, tworzenie projektów, produkcję, profesjonalne usługi CNC oraz montaż schodów drewnianych. Używają takich materiałów jak dąb, buk i klon – czyli drewno z gatunków rodzimych, dlatego produkcja schodów w stylu rustykalnym nie będzie stanowić dla nich żadnego problemu. Nie należy zrażać się określonym typem balustrady w kalkulatorze wycen, ponieważ firma zapewnia indywidualne podejście do każdego klienta i zawsze można przedstawić swoje osobiste potrzeby oraz pomysły za pośrednictwem formularza.

Dzięki personalnemu podejściu firma Stairs&DoorsPOL pomoże nam zrealizować nasz oryginalny projekt, który nie tylko będzie cieszył oko, ale przede wszystkim będzie służył naszej rodzinie przez lata i zapewni bezpośredni kontakt z naturą.

strony www Szczecin