Schody metalowe czy drewniane? Poznaj odpowiedź!

Data dodania: 04.09.2018


Każdy właściciel domu z piętrem czy też poddaszem miał lub ma obecnie tę samą zagwozdkę – jakie wybrać schody, aby być w pełni zadowolonym z ich wyglądu i funkcjonalności? Schody na wymiar wciąż są najpopularniejszym wyjściem – dostajesz produkt dobrze dopasowany do twojego domu, jego powierzchni i  stylistyki. Schody modułowe to opcja sporo tańsza, ale nie gwarantujemy, że będziesz z nich tak samo zadowolony. Schody w dzisiejszych czasach wcale nie muszą być oczywiste – dużo osób stawia oczywiście na schody drewniane, ale to schody metalowe cieszą się ostatnio rosnącą popularnością. Dlaczego schody metalowe są tak często wybierane? Pasują do nowoczesnych budynków, a dodatkowo ich konstrukcja jest bardzo wytrzymała i ponadczasowa – nie ma mowy o żadnych uszkodzeniach mechanicznych. Schody metalowe są doskonałym pomysłem w przypadku domu o niewielkim metrażu, ponieważ nie zajmują zbyt wiele miejsca. Schody drewniane są rozwiązaniem, które doskonale wpisze się w klasyczne wnętrza. Wygoda użytkowania obu typów schodów jest podobna – dużo zależy też od tego, jaką formę przybiorą nasze schody drewniane lub metalowe. Schody metalowe można oczywiście wykończyć materiałem drewnianym, ale nie każdy korzysta z tej opcji. Wnętrze za pomocą schodów można łatwo ocieplić, lub dodać mu industrialnego charakteru – wszystko zależy od ciebie i od tego, w jakim stylu urządziłeś swój dom.

Schody metalowe to wybór, który da ci dużo możliwości – konstrukcji jest naprawdę całe mnóstwo, a bardzo popularnym wyborem są metalowe schody kręte. Małe pomieszczenia idealnie nadają się do umiejscowienia w nich właśnie takich schodów – są także bezpieczne, dzięki zastosowaniu wygodnej poręczy, której można złapać się w razie potrzeby. Schody metalowe mogą wydawać się dość ekscentrycznym wyborem i kojarzyć z pomieszczeniami roboczymi, ale dużo osób wybiera je jako uzupełnienie swoich minimalistycznych wnętrz. Schody metalowe będą prezentowały się wyjątkowo dobrze w przypadku antresoli na poddaszu w nowoczesnym domu.

Schody drewniane mimo tego, że mają klasyczny charakter, dobrze prezentują się w niemal każdym wnętrzu. Dużo zależy od rodzaju konstrukcji – schody jednobiegowe lub zabiegowe będą bardzo wygodne, ale to schody drewniane kręte pozwolą ci zaoszczędzić więcej miejsca w domu. Ważne jest także to, z jakiego materiału zostaną wykonane – popularne jest drewno bukowe lub dębowe. Schody drewniane mogą być także wykonane z drewna orientalnego – to droższa opcja, która jednak daje nam dużo większe walory estetyczne schodów.

Projektowanie schodów