Schody drewniane w salonie – czy to dobry pomysł?

Data dodania: 04.06.2018


Coraz więcej nowoczesnych wnętrz jest wyposażonych w stylowe schody zlokalizowane w salonie. Zastanawiasz się, czy takie umiejscowienie konstrukcji schodów nie będzie utrudniało poruszania się po budynku jego domownikom i jak na dane pomieszczenie wpłyną tego typu schody drewniane? Nie martw się – czasy, kiedy schody były ukryte w specjalnie zaaranżowanej klatce schodowej już dawno minęły. Teraz jest to bardzo często także element ozdobny każdego domu, który posiada jedno lub więcej pięter. Schody mają niebagatelny wpływ jeśli chodzi o wygodę mieszkania – to właśnie one stanowią łącznik różnych kondygnacji i dają nam możliwość swobodnego przemieszczania się. Postaw na schody drewniane, które będą nie tylko świetnie wyglądały, ale zapewnią także bezpieczeństwo wszystkich domownikom oraz gościom.

Właściciele domów piętrowych coraz częściej decydują się na montaż schodów na obszarze salonu – to rozwiązanie doskonale wpływa na przestrzeń domu, która staje się zoptymalizowana. Bardzo często zdarza się, że wydzielenie nawet niewielkiej klatki schodowej jest niemożliwe lub też bardzo problematyczne. Montaż schodów wcale nie musi ograniczać twojej wolnej przestrzeni – zarówno w salonie, jak i innych pomieszczeniach. Salon zazwyczaj stanowi centralny punkt domostwa – jest to przestrzeń wspólna dla wszystkich domowników, w której spędzają znaczną część wolnego czasu. Schody drewniane powinny być zamontowane w miejscu, które nie będzie zaburzało ciągów komunikacyjnych. W jakim dokładnie miejscu postawić konstrukcję schodów? Najlepiej postawić na boczne części pomieszczenia, dzięki czemu konstrukcja w żaden sposób nie wpłynie na korzystanie z salonu.

Czas na dobór odpowiedniego typu schodów – producent schodów z dużym doświadczeniem będzie dla ciebie prawdziwą skarbnicą wiedzy w tym temacie. Schody drewniane mogą przybierać różne formy, ale najkorzystniej często jest wybrać konstrukcję dywanowe lub też wspornikowe. Pierwszy rodzaj doskonale wpasuje się we wnętrze domu, dzięki brakowi widocznego stelaża. Schody wspornikowe wyrastają z kolei ze ściany niczym drewniane półki – jest to raczej minimalistyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w surowych wnętrzach. W trakcie aranżacji takiego miejsca, jak salon, nie należy zapominać o doborze drewna na schody. Możesz wybierać między niemal nieskończoną ilością opcji – dąb, jesion, orzech a może drewno egzotyczne? Wybór należy do Ciebie, ale pamiętaj aby dobrać je do kolorystyki oraz stylu twojego wnętrza – schody drewniane nie będą dobrze wyglądały w industrialnym wnętrzu, a betonowe we wnętrzu klasycznym.

Schody na wymiar Gdańsk