Nowoczesne wykończenie schodów

Data dodania: 30.09.2016


Styl nowoczesny we wnętrzach jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji przestrzeni domowej. Inspiracje współczesnymi pomysłami architektów widać również w projektach schodów we wnętrzach każdego z nas. Proste, ponadczasowe formy zdają się wyraźnie przewyższać pod względem popularności i użyteczności tradycyjne techniki budowy schodów sprzed kilku lat. Jak wygląda obecnie nowoczesne wykończenie schodów na miarę współczesnych wnętrz?

Jak wykończyć schody betonowe?

W przypadku konstrukcji opartych na betonie istnieje kilka podstawowych sposobów na ich efektowne wykończenie. Najbardziej popularne wydaje się być obłożenie ich drewnem, co wcale nie musi być nudnym i ogranym pomysłem. Wystarczy wybrać odpowiedni gatunek drewna, na przykład jedną z odmian drzew egzotycznych, takich jak doussie, jatoba czy orzech amerykański. Niecodzienna barwa i struktura takiego drewna na schodach sprawi, że będą się one prezentowały wyjątkowo nowocześnie i elegancko.

Winter Polska

Ale coraz częściej można się też spotkać z wykończeniem schodów betonowych przy wykorzystaniu bardziej niekonwencjonalnych materiałów, takich jak kamień czy płytki ceramiczne, które są nieco tańszą alternatywą dla autentycznego kamienia. Schody wykończone w ten sposób wyglądają niezwykle szlachetnie i nowocześnie, doskonale uzupełniając przestrzeń urządzoną w stylu minimalistycznym.

Schody drewniane – wykończenie detalami

Jeśli w naszym domu mają stanąć schody samonośne warto pomyśleć nad doborem ciekawej formy lub kształtu konstrukcji, który podkreśli modernistyczny charakter wnętrza. Do najbardziej efektownych rodzajów należą między innymi schody półkowe, które sprawiają wrażenie unoszących się w powietrzu, dzięki wspornikom nośnym ukrytym w ścianie. Takie schody można w ciekawy sposób uzupełnić chociażby przez punktowe oświetlenie LED rozmieszczone albo przy ścianie, albo w formie paneli świetlnych wzdłuż krawędzi stopnia na jego szerszym boku.

Nowoczesne pomysły

Żeby w jak największym stopniu oddać nowoczesny charakter schodów właściciel domu może skorzystać z kilku pomysłów na niebanalne wykończenie konstrukcji. Obecnie każdy renomowany producent oferuje niezwykle efektowny sposób na wykończenie konstrukcji poprzez zastosowanie balustrady w postaci tafli wypełnionej specjalnym szkłem. Taka barierka będzie znakomicie rozpraszała światło i optycznie powiększała przestrzeń.

Nowoczesne wykończenie schodów szczecinfot. wycenaschodow.pl

Innym pomysłem na wyróżnienie schodów wewnętrznych jest zastosowanie kontrastowych gatunków drewna na stopnie i podstopnice. Takie połączenie przy odpowiednim dopasowaniu do pozostałych elementów stolarki we wnętrzu wygląda niezwykle nowocześnie i doskonale wpisuje się w styl współczesny.


Drewniane schody na wymiar poleca: wycenaschodow.pl – w ofercie na przykład efektowne schody gięte.