Jakie schody drewniane do wnętrza w klasycznym stylu?

Data dodania: 02.03.2018


Jeszcze nie tak dawno, głównym zadaniem jakie miał producent schodów, było jak najlepsze ich ukrycie – najlepiej gdzieś na bocznej ścianie. Na szczęście te czasy są już za nami! Obecnie schody mogą spokojnie pełnić funkcje ozdoby wnętrza – właściciele domów coraz częściej decydują się na taką ich lokalizacje, jak salon lub otwarty, duży hol. Dzięki doborze idealnych schodów i odpowiedniej aranżacji wnętrza, możemy z łatwością sprawić, że schody drewniane będą stylowym dodatkiem, który przyciąga wzrok. Co ma największy wpływ na wybór schodów? Warto kierować się swoim gustem, a także stylem naszego domu i ilością miejsca, jaką dysponujemy. Pamiętaj, że producent schodów powinien pomóc ci w wyborze, abyś mógł cieszyć się swoimi schodami jeszcze przez długie lata. Nie zapominaj też o tym, że nie wymienisz ich tak łatwo jak niemodne meble czy kolor ścian – warto jest przemyśleć decyzję.

G2 TEAM

Może zdarzyć się tak, że twoje wnętrze wyróżnia się klasycznym stylem – to bardzo określona stylistyka, które wymaga doboru wyjątkowej konstrukcji schodów. Nie wiesz, jaka będzie najlepsza? Na to pytanie również odpowie producent schodów – jego zdaniem warto podkreślić detale schodów i elementy wykończenia. Schody w klimacie dawnej epoki koniecznie powinny być drewniane – najlepszym wyborem co do materiału będzie drewno dębowe. To bardzo szlachetny gatunek, który uwielbiają aranżacje klasycznych wnętrz. Schody dębowe będą wydawać się dużo bardziej masywne, a rzeźbione elementy będą współgrały z meblami w klasycznym stylu.

Fado Szczecin Wypożyczalnia

Wiele osób nie jest jednak zwolennikiem schodów o zbyt masywnym wyglądzie, dlatego mamy dla nich propozycję, która może być doskonałą alternatywną – schody kręcone. Ich forma jest zdecydowanie lżejsza, a cała konstrukcja układa się w harmonijną całość. Ważna jest również balustrada – warto dobrać do schodów kręconych taką, która będzie także elementem ozdobnym. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie kowalstwa artystycznego, wykorzystującego takie materiały jak drewno, metal a nawet szkło.

Kiedy połączymy drewno z wystrojem w stylu klasycznym – to zestawienie będzie zawsze bardzo stylowe i gustowne. Każdy wielbiciel tego ponadczasowego stylu zgodzi się z tym, że drewno będzie tutaj idealnym wyborem. Drewno to materiał wysokiej jakości, który dodatkowo ociepli twoje wnętrze i zapewni mu przytulność. Tak naprawdę podstawową kwestią oprócz rodzaju drewna, będzie typ konstrukcji – inny do mniejszych domów, inny do domów z dużą przestrzenią użytkową. Ważne jest, aby wszyscy domownicy mogli komfortowo przemieszczać się między piętrami – nie zapominaj o tym, dokonując takiego wyboru, jak schody drewniane.

schody na wymiar